+ 421 2 321 484 00 info@ribsk.eu

Finančná gramotnosť Slovákov patrí medzi najhoršie v Európe. Ak však čítate tento článok, viete používať internet, a to je základ aj pre rýchle a výhodné investovanie. Samozrejme je potrebné poznať svoju finančnú situáciu. Všetko ostatné už potom ide ľahko a jednoducho.

Mnoho ľudí si myslí, že investovanie je zložité a nie je pre každého. Preto niektoré dámy investujú radšej do svojho šatníka a mnohí páni do svojho pivného brucha. Investovanie však môže byť rovnako jednoduché, ako spraviť si napríklad make-up.

Investovať je rovnako jednoduché, ako spraviť si make-up.
Pokiaľ to nerobíte zbytočne komplikovane. S GOLDSIDE investujete jednoducho a výhodne.

Prečo nie je dobré nechávať peniaze na bežnom účte alebo doma pod matracom? Odpoveď je jednoduchá – v oboch prípadoch máte nulovú výnosnosť. Keď už ste zarobili peniaze, je múdre, aby vám tieto peniaze zarobili ďalšie peniaze. Najvýhodnejšie je, aby vaše financie nestáli len tak ľadom. Ako na to? V súčasnosti existuje mnoho možností ako investovať. My sa v tejto chvíli zameriame na oblasť nehnuteľností, ktorá je pomerne bezpečná a prináša stále zaujímavé výnosy.

Prečo práve nehnuteľnosti?

Povedzme si úprimne, ľudia budú vždy potrebovať niekde bývať, výrobcovia vyrábať, distribútori skladovať a predajcovia predávať. Domy, byty, výrobné haly i logistické centrá sa preto budú vždy stavať a opravovať, keďže podliehajú zubu času a ekonomickému vývoju. Investovať do nehnuteľností je pre väčšinu z nás nereálne, pretože by sme museli mať kapitál vo výške niekoľkých státisícov, ak nie miliónov EUR. Existuje však riešenie – spojenie viacerých malých investorov, ktorí sú schopní dať požadovanú sumu spoločne dokopy. Kde však takúto skupinku rovnako uvažujúcich ľudí hľadať? Fera ani Joža z krčmy asi nepresvedčíte, susedu či kamaráta tiež zrejme nezlomíte, aby do toho s vami išli.

Zarobíte, len treba postupovať s rozumom

Koncom roka 2019 na trh vstúpil špeciálny podielový fond nehnuteľností – GOLDSIDE Real Estate Fund. Je primárne určený všetkým, ktorí chcú zhodnotiť svoj majetok investovaním do nehnuteľností. Odborníci s medzinárodnými skúsenosťami zo správcovskej spoločnosti GOLDSIDE Asset Management v rámci fondu investujú najmä do kúpy majetkových účastí v realitných spoločnostiach, ktoré vlastnia nehnuteľnosti, alebo do kúpy podielov v iných realitných fondoch. Okrem toho investujú aj do iných akcií, dlhopisov a nástrojov finančného trhu. A odkiaľ sa berú výnosy? Sú výsledkom dobrého a rozumného hospodárenia. Do fondu prichádzajú vo forme príjmov z nájomného, úrokov, dividend a kapitálového zhodnotenia investícií. Vďaka tomu rastie hodnota majetku vo fonde a čo je najdôležitejšie, rastú aj vaše investície.

Investovať je rovnako jednoduché, ako dohodnúť sa na večeri.
Pokiaľ to nerobíte zbytočne komplikovane. My v GOLDSIDE veríme, že investovanie je pre všetkých.

Kedy si budem užívať zarobené peniaze?

Najlepšia investícia je jednoznačne dlhodobá. Toto ste možno počuť nechceli, ale v GOLDSIDE sme ku klientom maximálne úprimní. Fond GOLDSIDE Real Estate Fund nebude priebežne vyplácať dividendy, ale ako podielnik môžete požadovať vyplatenie podielových listov kedykoľvek, avšak treba myslieť na minimálny odporúčaný investičný horizont, ktorý je 3 roky. Ich cenu stanovujeme dvakrát za mesiac, rizikovo-investičný profil na stupnici od 1 až 7 je 3, takže riziko nie je vysoké.

Ak aj nemáte k dispozícií vyššiu sumu peňazí, nezúfajte. Investovať môžete už od 20 €. Pre začiatok postačí  ak si z každej výplaty „odložíte“ minimálne 20 € do fondu a peniaze budú pekne pracovať za vás. Od vzniku fondu (25. októbra 2019) je jeho výkonnosť k 15.01.2020 už 1,71 %. Ak by ste si teda do fondu v októbri vložili 10 000 EUR, dnes by ste už mali výnos viac ako 170 EUR * (samozrejme pred zdanením). Rast fondu môžete vidieť v grafe nižšie:

Ako sa stať investorom v GOLDSIDE?

V GOLDSIDE chceme ľudom sprístupniť a predstaviť svet investícií. Chceme stále zjednodušovať investovanie do fondov, aby bolo prístupné pre všetkých, ktorým záleží na zveľaďovaní svojho majetku. Ak ste sa rozhodli stať sa úspešným investorom, vyplňte tento formulár.

[contact-form-7 id=”599″ title=”Goldside_hlavny formulár”]

Hráme fér! Pridáte sa?

Investovať pravidelne a dlhodobo ešte nemusí znamenať výhodne. Treba si strážiť výšku poplatkov ako aj to, či dostávate výnosy primerané riziku, ktoré podstupujete. Práve toto základné pravidlo sa v dnešnej dobe nulových úrokových sadzieb často porušuje. V GOLDSIDE veríme, že je nespravodlivé a dlhodobo neudržateľné mať vysoké poplatky za služby, ak má z toho klient minimálny výnos. Preto vo vzťahu ku klientom uplatňujeme otvorený a férový princíp investovania do podielových fondov. Riadime sa win-win princípom: ideme do rizika aj do výnosov spoločne s našimi investormi. Keď sa bude dariť našim klientom, bude sa dariť nám všetkým. Ak sa chcete dozvedieť ešte viac o našej spoločnosti, tak poďte na našu prehľadnú stránku. Spojte sa s nami – INVESTUJTE.

*UPOZORNENIE: Výnosy z investície do podielových fondov dosiahnuté v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov. S investíciou do podielových fondov je spojená rôzna miera rizika, ktorá závisí od konkrétnej investičnej politiky a stratégie podielového fondu. Hodnota investície do podielového fondu, ako aj výnos z nej môže stúpať alebo klesať a podielnik nemusí dostať späť celú investovanú sumu. Cieľ investičnej politiky sa aj napriek vynaloženiu odbornej starostlivosti nemusí podariť dosiahnuť. Správca žiadnym spôsobom negarantuje dosiahnutie cieľa investičnej politiky.